HARKHABAR.NET

اونس طلاکلیک
مظنهکلیک
18 گرمکلیک
ارزش سکهکلیک
قدیم (بهار)کلیک
جدید (امامی)کلیک
نیمکلیک
ربعکلیک

کاهش ارزش دلار و گران شدن طلا

قیمت طلا در روز های گذشته دچار نوسنات بسیاری شده است که دلایل مختلفی داشته است. اما اکنون دلار در حال بازی کردن مهم ترین نقش در طلا و بازار سهام می باشد.

کاهش ارزش دلار و گران شدن طلا


قیمت طلا در روز های گذشته دچار نوسنات بسیاری شده است که دلایل مختلفی داشته است. اما اکنون دلار در حال بازی کردن مهم ترین نقش در طلا و بازار سهام می باشد.

در روز گذشته و باز شدن بازار شاهد رشد قیمت طلا بودیم. طلا از قیمت 1770 دلار در پایان هفته گذشته به 1785 دلار  در بعد از ظهر روز گذشته رسید که یک افزایش 15 دلاری را نشان می دهد. هم اکنون نیز هر انسطلا با کاهشی اندک نسبت به روز گذشته 1784 دلار در حال معامله است.

دلیل اصلی گرانی طلا و رشد زیاد قیمت آن در روز های اخیر را می توان نگرانی ها از افزایش آمار همه گیری ویروس کرونا دانست. پس از بالا رفتن آمار مبتلیان به این بیماری در دو هفته گذشته قیمت طلا به بالا ترین سطح خود در چند ماه گذشته رسید.

اکنون و در بازه کوتاه مدت فعلی می توان گفت که ضعف دلار در حال بازی کردن نقش اساسی در بازار طلا می باشد. ضعف دلار که به دلیل پیش بینی تورم و چاپ پول به وجود آمده است باعث شده تا قیمت طلا روندی افزایشی داشته باشد.

البته مانعی نیز در اینجا وجود دارد. ضعف دلار باعث بالا رفتن شاخص های سهام جهانی به خصوص چین شده است که این امر بر روی تقاضای طلا به عنوان پناهگاه امن تاثیر بسیاری دارد و آن را کاهش می دهد.

در حال حاضر به نظر می رسد قیمت طلا در  1780 دلار پایدار شده است که می تواند منجر به پیشروی های بعدی نیز بشود.

سایر خبر های مفید در 1 روز گذشته


سایر خبر های این گروه
.
ثبت نظر با عضویت در سایت امکان پذیر است

پر بازدیدترین خبرها
آخرین قیمت ها
07:21 1399/05/15
اونس طلا ۲۰۱۵.۸
مظنه بازار تهران ۴,۶۷۴,۰۰۰
طلای 18 عیار ۱,۰۷۸,۹۰۰
قیمت سکه
طرح قدیم ۱۰,۵۵۰,۰۰۰
طرح جدید ۱۱,۲۴۵,۰۰۰
نیم سکه ۵,۵۲۰,۰۰۰
ربع سکه ۳,۱۷۰,۰۰۰
سکه گرمی ۱,۷۰۰,۰۰۰
دلار ۱۲۸۵۰
درهم ۰
یورو ۱۴۷۰۰
نفت ۵۶.۱۸
نقره ۲۵.۸۸
پلاتینوم ۹۳۹
پالادیوم ۲۱۶۹
کد نمایش قیمت سکه و طلا در سایت
نمودار قیمت طلا