HARKHABAR.NET
چه خبر هــر خبـــر

اونس طلاکلیک
مظنهکلیک
18 گرمکلیک
ارزش سکهکلیک
قدیم (بهار)کلیک
جدید (امامی)کلیک
نیمکلیک
ربعکلیک

صعود قیمت طلا آغاز شد

قیمت طلا طی هفته های گذشته شاهد ضعف های بسیاری بود و قیمت آن به شکل قابل توجهی کاهش یافت. اما از روز گذشته طلا صعود خود را آغاز کرده و امروز نیز با وجود نوسانات بسیار به افزایش خود ادامه داد.

صعود قیمت طلا آغاز شد


قیمت طلا طی هفته های گذشته شاهد ضعف های بسیاری بود و قیمت آن به شکل قابل توجهی کاهش یافت. اما از روز گذشته طلا صعود خود را آغاز کرده و امروز نیز با وجود نوسانات بسیار به افزایش خود ادامه داد.

قیمت هر انس طلا در لحظه نوشتن این متن 1862 دلار می باشد که نسبت به روز گذشته بیش از 22 دلار افزایش داشته است. این در حالی است که اروز قیمت اونس طلا تا زیر 1840 دلار نیز سقوط کرده و از خود نوسانات زیادی نشان داده بود.

مهم ترین عامل افزایش قیمت انس طلا را می توان به پایان رسیدن رسمی دولت دونالد ترامپ و حضور جو بایدن رئیس جمهور منتخب ایالات متحده به کاخ سفید دانست.

وی که امروز مراسم سوگند ریاست جمهوری او برگذار شد، برنامه هایی بسیار متفاوت با برنامه های ترامپ دارد که تاثیر بسزایی بر روی بازار های مختلف و از جمله بازار طلا خواهد گذاشت.

در حال حاضر طلا در بالا ترین قیمت چند هفته خود قرار گرفته است و می تواند مسیر افزایشی خود را به سمت سطوح بسیار بالا تر آغاز کند.

در این میان رشد بازار های سهام نیز اگرچه کم رنگ شده اما همچنان به قدرت خود باقی است. داده های اقتصادی منتشر شده از ایالات متحده نیز نشان دهنده ضعف بیشتر اقتصاد می باشد که می تواند قیمت طلا را بیش از پیش افزایش دهد.

طبق گفته های بایدن و وزیر خزانه داری ایالات متحده، آمریکا قصد دارد تا بسته های محرک مالی بیشتری را به اجرا درآورد که با کنگره ای که در اختیار دموکرات ها است، کار چندان سختی نخواهد بود.

می توان گفت که طلا تازه روند صعودی خود را آغاز کرده و اگر شرایط به همین گونه حرکت کند می توان انتظار اوج های بسیار بالای قیمت طلا در ماه های آینده را داشت. در اینجا می توانید پیش بینی یک ساله قیمت طلا را بخوانید.

سایر خبر های مفید در 3 روز گذشته


سایر خبر های این گروه
.
ثبت نظر با عضویت در سایت امکان پذیر است

پر بازدیدترین خبرها
آخرین قیمت ها
03:51 1399/12/08
اونس طلا ۱۷۶۷.۸
مظنه بازار تهران ۴,۷۳۳,۰۰۰
طلای 18 عیار ۱,۰۹۲,۶۰۰
قیمت سکه
طرح قدیم ۱۰,۹۵۰,۰۰۰
طرح جدید ۱۱,۳۷۰,۰۰۰
نیم سکه ۶,۴۵۰,۰۰۰
ربع سکه ۴,۱۰۰,۰۰۰
سکه گرمی ۲,۴۰۰,۰۰۰
دلار ۲۵,۲۴۰
درهم ۶,۹۹۰
یورو ۳۰,۲۰۰
نفت ۵۶.۱۸
نقره ۲۷.۴۷
پلاتینوم ۱۲۲۰
پالادیوم ۲۴۱۸
کد نمایش قیمت سکه و طلا در سایت
نمودار قیمت طلا