HARKHABAR.NET
چه خبر هــر خبـــر

اونس طلاکلیک
مظنهکلیک
18 گرمکلیک
ارزش سکهکلیک
قدیم (بهار)کلیک
جدید (امامی)کلیک
نیمکلیک
ربعکلیک

تاثیرات عجیب پرورش گل و گیاه بر افسردگی که نمی‌دانستید

در تحقیقاتی جدید به تاثیر پرورش گل و گیاه بر کاهش میزان افسردگی و اضطراب بر انسان اشاره شده است. این تحقیق علمی که توسط دو دانشگاه انگلیسی انجام شده است بسیار نتایج جالبی به همراه داشته است.

تاثیرات عجیب پرورش گل و گیاه بر افسردگی که نمی‌دانستید 


همه انسان ها به طور طبیعی وقتی در میحطی سرسبز قرار میگیرند حس آرامش بالایی پیدا میکنند، ذهن آنها به آرامش میرسد و از همه فشار ها به دور هستند. حالا در تحقیقاتی جدید به تاثیر پرورش گل و گیاه بر کاهش میزان افسردگی و اضطراب بر انسان اشاره شده است که در نوع خود بسیار قابل توجه است.

در واقع چند ساعت کار در یک محیط مملو از درختان در باغ و یا پرورش گل ها فقط برای گل های شما مفید نیست  بلکه به شما در سوزاندن کالری نیز کمک می کند. به عنوان مثال ، با یک ساعت آبیاری گیاهان در حال حاضر 120 کالری می سوزانید. سایر ویژگی هایی که با پرروش گل و گیاه میتوانید به آن برسد در واقع سلامت روان است که شاید خیلی وقت است به دنبال آن هستید.

گیاه

پژوهش
دانشگاه های انگلیس وست مینستر و اسکس در مورد مزایای باغبانی تحقیق کرده اند و متوجه شده اند که افرادی که وقت بیشتری را در باغ خود کار می کنند احساس آرامش بیشتری می کنند. در واقع صرف سی دقیقه در هفته در باغ خود از قبل بر سلامتی شما تأثیر مثبت دارد. بنابراین نیازی نیست که یک روز خاص را برای رفتن به طبیعت یا یک باغ تعیین کنید و یک روز کامل را به آن اختصاص دهید.

طبیعت

حواس پرتی
کار با گل ها و گیاهان و بخصوص در باغ به شما کمک می کند نگرانی های خود را کمی راحت تر فراموش کنید. شما بر آنچه در آن لحظه باید اتفاق بیفتد تمرکز کرده اید: آبیاری گل ها ، تولید مجدد گیاهان و خلاص شدن از شر علف های هرز. بعلاوه ، شما در هوای تازه بیرون هستید ، اگر خوش شانس باشید ویتامین D را از آفتاب می گیرید و انواع گلهای دوست داشتنی را بو می کنید. همه این عوامل باعث می شود بتوانید مدتی آرام باشید.

ذهن


سایر خبر های این گروه
.
ثبت نظر با عضویت در سایت امکان پذیر است

آخرین قیمت ها
20:00 1400/02/24
اونس طلا ۱۸۳۹
مظنه بازار تهران ۴,۳۲۵,۰۰۰
طلای 18 عیار ۹۹۸,۴۰۰
قیمت سکه
طرح قدیم ۹,۸۵۰,۰۰۰
طرح جدید ۱۰,۰۸۰,۰۰۰
نیم سکه ۵,۶۰۰,۰۰۰
ربع سکه ۳,۷۰۰,۰۰۰
سکه گرمی ۲,۲۰۰,۰۰۰
دلار ۲۲,۶۵۰
درهم ۶,۲۲۰
یورو ۲۷,۴۰۰
نفت ۵۶.۱۸
نقره ۲۷.۵۱
پلاتینوم ۱۲۲۳
پالادیوم ۲۹۴۴
کد نمایش قیمت سکه و طلا در سایت
نمودار قیمت طلا